Z okazji obchodzonego w marcu Dnia św. Patryka, narodowego święta Irlandczyków, uczniowie klasy 1 I wzięli udział w konkursie Wiedzy o Irlandii poprzedzonym lekcją na temat „zielonej wyspy”.

Pomocą w przygotowaniu do konkursu mogła też służyć gazetka o Irlandii na korytarzu szkolnym.
Uczestnicy odpowiadali na pytania w formule ”1 z 10”. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat geografii, klimatu, kultury, zwyczajów i tradycji Irlandczyków , kuchni, wymienić atrakcje turystyczne, czy wytłumaczyć co to futbol galicki albo hurling.
Najlepszy okazał się Marek Zamojski. Tuż za nim uplasowali się Jurij Venhlovskyi oraz Viktor Kozelskyi. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe kubki z motywem irlandzkim a wszyscy uczestnicy słodkie co nieco.