LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

Aktualności 2020/2021

W czasie wakacji Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim gościł grupę miłośników wojskowej musztry, którzy zamieszkali w szkolnym internacie. 

Poniżej do pobrania zestawy podręczników do poszczególnych klas. Jednocześnie przypominamy, że na początku września biblioteka szkolna organizuję kiermasz podręczników.

 

Kopalnia jak zawsze niezawodna - pomogła naszym uczniom odbyć praktyki współfinansując testy na Covid 19.

„Wykonanie testów na obecność covid-19 w celu umożliwienia odbycia praktyk zawodowych przez uczniów szkoły, współfinansowane przez Bogdankę, spółkę wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny”.

 

logo bogdanka

 

W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.

                                                                                                                      Steven D. Wolf

Po dziwnym pandemicznym roku szkolnym, wielu miesiącach zdalnej nauki i krótkim pobycie w szkole wszyscy – i uczniowie, i nauczyciele zasłużyli na wakacyjny odpoczynek. W upalny piątek 25 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w sali szkolnej stołówki.

Letnie upały i koniec roku szkolnego nie sprzyjają siedzeniu w ławkach. Miło jest usiąść na kocyku, w cieniu rozłożystego kasztana i poczytać książkę. Każdy sposób jest dobry, by promować czytelnictwo, właśnie temu celowi przyświecała akcja biblioteki szkolnej „Letnie czytanie - Moja książka na wakacje”. Książki to sposób na wolny czas, rozrywkę i zdobywanie wiedzy. Ważne, by młodzi ludzie sami odkrywali, że ich potrzebują - nie tylko w szkole. Panie bibliotekarki starają się sprawić, by czytanie było nauką, ale i pasją.

  REINTEGRACJADobiegający końca rok szkolny 2020/2021 był wyjątkowy.
Pandemia wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia, swój kształt zmieniła także szkoła. Internetowe łącza zastąpiły nam tradycyjne życie społeczne.  Dlatego powrót do nauki stacjonarnej witaliśmy z jednej strony z radością, zaś z drugiej – z obawą. Po wielu miesiącach spędzonych przed ekranami laptopów i smartfonów,  wcale nie było łatwo wrócić do klasy, wychowawcy, nauczycieli i szkolnej rutyny. Okazało się, że trzeba mozolnie odbudowywać wzajemne relacje, poznawać się na nowo.

   WhatsApp Image 2021 06 09 at 08.22.40 1 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbył się DZIEŃ SPORTU, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego pana mgra Mirosława Drasa przy pomocy uczniów z klasy 2M Technikum Mechanicznego. Imprezę otworzył Dyrektor Szkoły pan mgr inż. Ryszard Smerdel, życząc wszystkim udanej zabawy i sportowej rywalizacji.

    W rozgrywkach futbolowych wzięli udział reprezentanci poszczególnych klas. Pozostała młodzież dopingowała swoich kolegów.

    Było głośno, miło i wesoło. Wszyscy dobrze się bawili. Ostatecznie rywalizację w piłce nożnej wygrała reprezentacja klasy 1M Technikum Mechanicznego. Kolejne miejsca zajęli uczniowie klasy 2M Technikum Mechanicznego,2Mp Technikum Mechanicznego i 2Gp Technikum Górniczego. Wszyscy otrzymali gratulacje i gromkie brawa.

    Szkolne zawody sportowe zrealizowały pokładane w nich cele. Ponownie zintegrowały młodzież po pandemicznej przerwie w stacjonarnym kształceniu, poprawiły psychofizyczną kondycję uczniów utraconą w efekcie kilkumiesięcznego a przymusowego pobytu w czterech ścianach domów oraz pozwoliły piłkarzom i kibicom zrzucić parę zbędnych (kilo)gramów.

JS