Podziękowania, życzenia, kwiaty, a nawet … łzy wzruszenia towarzyszyły nam w tym wyjątkowym dniu, gdy uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Uroczystość odbyła się w piątek 26 kwietnia. Na scenie wręczono świadectwa z biało-czerwonym paskiem Martynie Piekarz z klasy 5Gp i Michałowi Lutomskiemu z klasy 5Mp. Oni też w imieniu wszystkich absolwentów podziękowali dyrekcji, wychowawczyniom – Edycie Petryszak, Elżbiecie Sawule i Marioli Lahutcie, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za lata troski i wsparcia. Młodsi koledzy z klasy 4M życzyli absolwentom w imieniu społeczności szkolnej sukcesów na nowym etapie życia.
   Dyrektor Ryszard Smerdel w swoim przemówieniu nawiązał do słów Eleanor Roosevelt: "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Wręczono nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, a także tym, którzy przez ostatnie lata angażowali się w działalność społeczną i wolontariacką.
   Po oficjalnej części uroczystości mieliśmy okazję spojrzeć wstecz – w prezentacjach multimedialnych klas piątych uczniowie pokazali nam ich szkolną rzeczywistość od początku nauki w Zespole Szkół aż do chwili obecnej.
  Wszystkim absolwentom gratulujemy pomyślnego zakończenia edukacji i życzymy sukcesów w pokonywaniu kolejnych wyzwań. Podążajcie za swoimi marzeniami!