Formalne otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim stało się faktem.

Na tę okoliczność zawitało w gościnne progi szkoły wielu znamienitych gości: wicewojewoda Andrzej Maj, starosta lubartowski Tomasz Marzęda, delegaci Ministerstwa Obrony Narodowej, Ksiądz Proboszcz tutejszej parafii, radni powiatowi, osoby reprezentujące służby mundurowe, Kuratorium Oświaty w Lublinie, dyrektorzy jednostek oświatowych i sympatycy szkoły.
Dyrektor Ryszard Smerdel nie krył satysfakcji z finalizacji tego przedsięwzięcia, tym bardziej, że to nie jedyna inwestycja zrealizowana w Zespole Szkół, by wspomnieć tylko o projekcie „Zielony Ostrów” – gruntownej termomodernizacji budynków szkoły.
Strzelnica pneumatyczna została dofinansowana ze środków MON i będzie służyć głównie edukacji proobronnej.
- „Będzie to obiekt dostępny, „pro publico bono” – podkreślał Dyrektor.
Powstanie strzelnicy pneumatycznej ( a trzeba nadmienić, że Zespół Szkół dysponuje również strzelnicą kulową ) to dobry początek startującego od września oddziału przygotowania wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym. Należy dodać, że w planach jest także strzelnica wirtualna.