Pierwszy dzień wiosny to w tradycji uczniowskiej dzień wolnych zajęć i poszukiwania oznak budzącej się do życia przyrody poza murami szkoły.

Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Ostrówku, pod opieką wychowawców, w tym roku postanowili poszukać wiosny w Ostrowie Lubelskim.

To był dzień ! Pełen atrakcji, przyjemności i niespodzianek. Młodzież przywitał pan dyrektor Krzysztof Wąsala, a przewodnikami byli nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół . Przyszli absolwenci z Ostrówka zapoznali się ze specyfiką i ofertą edukacyjną szkoły w Ostrowie Lubelskim. Uczniowie zwiedzali sztolnię – czyli wyrobisko ćwiczebne, gdzie przeprowadza się zajęcia z praktycznej nauki zawodu dla przyszłych górników. Następnie próbowali swej celności i opanowania podczas zawodów strzeleckich, a gimnazjaliści rozegrali krótki mecz towarzyski w piłkę siatkową mierząc swoje siły z uczniami szkoły średniej.

Młodzież Zespołu Szkół rywalizowała w międzyklasowym turnieju w piłkę siatkową. Zwycięską drużyną została klas 2 G, tuż za nimi uplasowała się klasa 4M, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna 1G.

Po dniu pełnym zabawy i wrażeń, głodna, nieco zmęczona, ale zadowolona młodzież z Ostrówka odpoczywała, popijała herbatkę i piekła kiełbaski przy wspólnym ognisku. Gwar rozmów , dźwięk gitary, śpiew, śmiech i dobry humor – to był udany pierwszy dzień wiosny!

A.F.