Od połowy marca nauka w Zespole Szkół, podobnie jak we wszystkich szkołach w kraju, zmieniła się diametralnie. Z powodu szerzącego się zagrożenia epidemią koronawirusa zostaliśmy w domach, a nasza aktywność przeszła do sieci.

Uczniowie i nauczyciele po krótkotrwałym szoku przyzwyczaili się do ekstremalnych warunków edukacji zdalnej, odrabiania lekcji, otrzymywania ocen i pojawiania się na zajęciach w wirtualnej szkole.

Oczywiście, nie obywa się bez problemów, zwłaszcza, gdy  brakuje sprzętu komputerowego, „pada” łącze czy wszyscy na raz mają zdalne lekcje, a rodzice zdalną pracę. Uczniowie i nauczyciele stają przed wyzwaniem egzaminu w pandemii. Chyba najtrudniejszy jest jednak brak bezpośrednich kontaktów, do których przywykliśmy.

Niestety, cały świat stanął w obliczu koronawirusa i wszyscy musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Nie było czasu, aby się przygotować do tej  lekcji.  Nagle okazało się, że jesteśmy kreatywni i zaskakująco dobrze radzimy sobie z nowymi wyzwaniami.  Internet codziennie jest zasypywany przykładami aktywności zdalnej, która pozwala cieszyć się życiem i nie tracić ducha. Jedni organizują internetowe zbiórki, inni - wirtualne koncerty, jeszcze inni szyją maseczki, by wspomóc potrzebujących.  Młodzież wpiera swoich  dziadków i sąsiadów seniorów w załatwianiu najpilniejszych potrzeb. Zdecydowanie nie ma czasu na nudę!

Stopniowo znoszone są restrykcje i wszyscy liczą na powrót do normalności. Uczniowie mogą się już zgłaszać na konsultacje do szkoły, gdy nie radzą sobie ze zdalną nauką. Odbędą się też egzaminy maturalne i zawodowe w ścisłych rygorach sanitarnych. Szkoła zaprasza uczniów klas ósmych do skorzystania z atrakcyjnej  oferty edukacyjnej Zespołu Szkół i kontynuowania nauki w Ostrowie Lubelskim.

Wszyscy starajmy się wykrzesać z siebie to, co najlepsze dla innych. Dzielmy się swymi umiejętnościami i energią. Będzie o czym wspominać, gdy wreszcie spotkamy się w szkole!

Uczniów i nauczycieli, a także rodziców prosimy o dawkę optymizmu lub krytyki.  Podzielcie się swoimi wrażeniami, a najciekawsze wpisy wspólnie przeczytamy na stronie internetowej Zespołu Szkół www.zs.ostrowlubelski.edu.pl

JG