W dniu 17 marca 2023 roku uczniowie  klas trzecich oraz czwartych Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim wraz z opiekunami p. Józefem Woźniakiem i p. Arturem Ulatowskim udali się wczesnym rankiem na XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej do Kielc.

Nowoczesna wystawa sprzętu rolniczego przyciągnęła blisko 70 tysięcy uczestników. Zwiedzający oglądali wystawę przygotowaną przez 450 firm z 15 krajów. Agrotech 2023 był miejscem prezentacji najnowszych i najpopularniejszych rozwiązań. Młodzież obejrzała ciągniki, kombajny oraz inne maszyny i narzędzia rolnicze. Przeznaczone są do dużych gospodarstw rolnych, cechują się dużą efektywnością. Zainteresowaniem cieszyło się każde stoisko w 10 halach przygotowanych na wydarzenie oraz na terenie zewnętrznym.

Bardzo ważną rolą w dziedzinie rolnictwa jest ekologia, zużycie paliwa, komfort pracy i automatyzacja procesów. Oprócz sprzętu rolniczego uczniowie mogli obejrzeć rzeźbienie w drewnie zwierząt oraz nowoczesne maszyny przeznaczone dla leśnictwa.

Do Ostrowa Lubelskiego wróciliśmy wieczorem i myślą o kolejnej wycieczce w przyszłym roku.