SZANOWNI UCZNIOWIE, RODZICE NAUCZYCIELE

W związku zagrożeniem epidemiologicznym Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim od 25 marca 2020r. przystępuje  do realizacji dalszego nauczania w formule - kształcenie na odległość. W realizacji programu nauczania nauczyciele zweryfikują i dostosują dotychczas stosowane metody i sposoby pracy tak, by umożliwić optymalne kształcenie w zaistniałej sytuacji. Aby zapewnić równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia ustala się realizację nauczania w oparciu o dotychczasowe tygodniowe plany nauczania. Przy planowaniu nauczania na odległość nauczyciele uwzględnią zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację drogą elektroniczną co oznacza, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń jak komputer, telewizor czy telefon ich dostępności w domu, a także sytuację rodzinną uczniów.Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, a także rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zwłaszcza ze strony www.epodreczniki.pl oraz Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Zajęcia w ramach kształcenia zawodowego będą prowadzone przede wszystkim w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz poprzez realizację przykładowych zadań wymaganych na egzaminach praktycznych w poszczególnych kwalifikacjach  zawodowych. Wszyscy uczniowie technikum i kwalifikacyjnych kursów zawodowych, którzy przerwali odbywanie praktyk zawodowych będą mieli możliwość realizacji tych praktyk w innych uzgodnionych terminach.Treści programowe niemożliwe do zrealizowania podczas kształcenia na odległość, będą zrealizowane w kolejnych latach nauki,   a część zajęć/ treści programowych/ przewidzianych do realizacji na kolejne lata będzie zrealizowana zdalnie w tym roku szkolnym.

Sposób monitorowania i sprawdzania wiedzy ucznia oraz postępy w nauce określa dostosowany wewnątrzszkolny system oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów dostępny na stronie szkoły.