Już wakacje…

Ostatni dzień roku szkolnego  był upalny i prawdziwie letni. Myślami już na wakacjach, uczniowie Zespołu Szkół zebrali się w sali szkolnej stołówki, aby oficjalnie zakończyć kolejny etap edukacji. Pożegnaliśmy też absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, którzy jednak mogą w naszej szkole kontynuować naukę w liceum dla dorosłych w systemie zaocznym. Na pewno część z nich skorzysta z tej szansy, jak to było w latach ubiegłych.

Gośćmi uroczystości byli rodzice, a także wicestarosta Kazimierz Sysiak, który życzył młodzieży, by nauka była źródłem ich satysfakcji. Dyrektor szkoły Krzysztof Wąsala uhonorował najlepszych uczniów – wśród nich Jacka Jeduta z klasy 2G, który osiągnął imponującą średnią ocen 5,25! Otwiera mu to drogę do dwóch stypendiów – Prezesa Rady Ministrów i Starosty Lubartowskiego. Gratulacje! Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce zaprezentowali się na scenie wraz z dumnymi wychowawcami – były atrakcyjne nagrody i listy pochwalne dla rodziców.

1M Piotr Karwacki – świadectwo z wyróżnieniem

1M Piotr Cabaj

2G Jacek Jedut – świadectwo z wyróżnieniem

2G Paweł Ksok

2G Bartosz Furtak

2Z Radosław Gontarz

3M Piotr Litomski

3GPaweł Zbiciak

3Z Sebastian Piłat

3Z Michał Szymański

Wzruszającym akcentem akademii było pożegnanie wieloletniego nauczyciela matematyki Jana Piecha, który przechodził na zasłużona emeryturę.

W części artystycznej uczniowie przedstawili program muzyczno-satyryczny parodiujący szkolną codzienność, który wyraźnie spodobał się widzom, bo występ  nagrodzili brawami. Po akademii uczniowie w klasach pożegnali się z wychowawcami , od których otrzymali świadectwa. Były podziękowania, kwiaty oraz  życzenia udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia dopiero we wrześniu!