Wyjazd krajoznawczo- integracyjny uczniów Zespołu Szkół odbył się połowie listopada. Jak się okazało nie ma złej pogody, trzeba się tylko odpowiednio ubrać i mieć dobre chęci.

Ekspedycję zaczęliśmy od zwiedzania unikalnej na skalę światową neolitycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Przez chwilę mogliśmy obcować z archeologią.
Góry Świętokrzyskie przywitaliśmy „ głowami w chmurach”. W drodze na szczyt Łysej Góry towarzyszyła nam mgła , a puszcza jodłowa pachniała wilgocią. Ścieżka na szczyt zawiodła nas na galerię widokową i największe świętokrzyskie gołoborze. Po drodze z oparów mgły wyłonił się klasztor pobenedyktyński z Relikwią Drzewa Krzyża Świętego.
Wtorkowy poranek przywitał nas promieniami słońca przedzierającego się przez pierzynkę z mgły. Taką aurą przywitał nas Sandomierz. Spacer po królewskim mieście rozpoczęliśmy od placu zamkowego. Sandomierski Rynek z renesansowymi kamieniczkami i Ratuszem, rano wydawał się jeszcze uśpiony, ale z każdą chwilą wypełniał się turystami i słońcem.
W Zbrojowni Rycerskiej przeżyliśmy fascynującą przygodę z historią, każdy mógł przymierzyć zbroję rycerską, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę, przez chwilę stać się łucznikiem tatarskim lub piechurem szwedzkim.
Przeżyliśmy dwa intensywne dni fantastycznej przygody z historią i dobrej zabawy. Nic nie daje tyle radości co poznawanie nowych miejsc i nawiązywanie przyjaznych relacji. Po tym co przeżyliśmy na wycieczce listopad nie wydaje się już szary i smutny.

A. F.

Zdjęcia wykorzystane w artykule zostały zrobione za pomocą zakupionego sprzętu z dofinansowania. "Zakup aparatu cyfrowego oraz drona i laptopa wraz z potrzebnym oprzyrządowaniem, współfinansowany przez Bogdankę, spółkę wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny".

www.lw.com.pl